Ricoh balooning / foto: archiv
Soutěž

Posádka balónu

Pilotní posádka balónu RICOH je složena ze 2 juniorských pilotů, Ondřeje Kostrhuna (120 letových hodin) a Jana Suchého (520 letových hodin) – velitel letadla.

Ondřej Kostrhun

Ondřej Kostrhun (18 let) je nejmladším pilotem horkovzdušných balónů v České republice. První let podnikl ve svých 3 letech a už v šestnácti, po vzoru otce, získal pilotní licenci. Jeho koníčkem je zejména soutěžní balónové létání. Českou republiku reprezentoval v roce 2016 na juniorském mistrovství světa v Litvě, kde obsadil 7. příčku. Ten samý rok se zároveň zúčastnil Mistrovství ČR na Velehradě a domů dovezl 7. místo mezi českými piloty. Ondřej je studentem gymnázia v Brně, maturitní ročník 2018.

Jan Suchý

Jan Suchý (25 let) získal pilotní licenci v 19 letech. Stejně jako Ondřeje, i jeho létání balóny doprovází celý život. První mistrovství republiky absolvoval v roce 2010 jako nejmladší pilot v ČR. V roce 2014 reprezentoval ČR na Mistrovství světa juniorů ve francouzském Vichy, kde obhájil 5. místo. Mezi další úspěchy patří: 2012 – 2. místo MR Maďarsko, 2014 – 4. místo MR Slovinsko, 2015 - 3. místo MČR, 2016 - 4.místo MČR (1. mezi juniory). Honza je studentem Vysoké školy ekonomické v Praze, Podnikohospodářské fakulty.

Součástí posádky je i pozemní tým složený z řidiče doprovodného vozu, navigátora a rozhodčího. Tým se celkově skládá z 5 osob.

Ricoh

Ricoh
website
RicohTransRepublika na Facebooku

RicohTransRepublika
na Facebooku
RicohTransRepublika na YouTube

RicohTransRepublika
na YouTube